امروز: جمعه 8 بهمن 1400| Friday, January 28, 2022

نایب‌قهرمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان در مسابقات کرسی‌های آزاداندیشی

دوشنبه 10 خرداد 1400


نایب‌قهرمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان در مسابقات کرسی‌های آزاداندیشی

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از تاکستان در پایان مرحله نهایی کرسی‌های آزاداندیشی که با حضور یک هزار و ۴۵۸ تیم از واحدهای دانشگاهی دانشگاه‌ آزاد اسلامی کشور برگزار شد؛ دو تیم دانشجویی نسیم حیات از دانشگاه آزاد اسلامی استان واحد تاکستان با کسب مقام دوم، افتخاری دیگر برای این واحد دانشگاهی به دست آورند

دبیر اجرایی رقابت‌های کرسی آزاداندیشی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار آنا در این‌باره اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات کرسی‌های آزاداندیشی با همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور یک هزار و ۴۵۸ تیم از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد که در نوع خود بی‌نظیر است.

مهران چگینی افزود: پس از برگزاری مرحله استانی، ۲۸۷ تیم به مرحله کشوری راه پیدا کردند و در ۶ محور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، سلامت و هنر و معماری، تیم‌های برتر در فضایی دوستانه و صمیمانه با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان تیم«نسیم حیات» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان موفق شد عنوان نایب‌قهرمانی این دوره از رقابت‌ها کشوری را کسب کند.

وی یادآور شد: در مرحله نهایی این مسابقات تیم«نسیم حیات» دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان از استان قزوین در برابر تیم«پرستاران» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر از استان همدان قرار گرفت که در پایان نتیجه را به حریف خود واگذار کرد و عنوان دومی این مسابقات را به دست آورد. این کرسی در محور سلامت و با عنوان «در واکسیناسیون سراسری کرونا، اولویت با استفاده از واکسن‌های داخلی است» برگزار و تیم «نسیم حیات» به‌عنوان تیم موافق در این مسابقه حضور پیدا کرد. در این مسابقه که به‌صورت مجازی برگزار شد، سیده‌نیلوفر سیدنژاد به‌عنوان سرگروه، رضا موسیوند، سیده‌محدثه حسینی و نگار جوادی به‌عنوان عضو در تیم«نسیم حیات» حضور داشتند.

دبیر اجرایی رقابت‌های کرسی آزاداندیشی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان قزوین گفت: در کرسی دیگر تیم «نگاه نو» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در برابر تیمی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر استان همدان قرار گرفت و با واگذارکردن نتیجه، عنوان چهارم این دوره از مسابقات را به دست آورد. این کرسی در محور هنر و معماری و با عنوان«با توجه به شرایط موجود، امکان پیاده‌سازی معماری اسلامی در حوزه مسکن و شهرسازی وجود ندارد» برگزار شد که تیم«نگاه نو» به‌عنوان منتقد در این مسابقه حضور داشت. در این تیم جواد حیدریان به‌عنوان سرگروه، سعیده مظاهری، ابوالفضل نجفی و یاسمن ژاله به‌عنوان عضو شرکت داشتند.

چگینی عنوان کرد: امیدواریم با توجه به حمایت‌های اصغر کشتکار و دانشجویان توانمند و مستعد در این استان قزوین در دوره‌های بعدی این مسابقات کسب افتخارات بیشتری را شاهد باشیم.