امروز: شنبه 25 اردیبهشت 1400| Saturday, May 15, 2021

پیام تسلیت ریاست واحد به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم

جمعه 25 مهر 1399


پیام تسلیت ریاست واحد به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تاکستان ، رضا شعبان نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه جنوب و غرب استان قزوین همزمان با بازگشت و تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم، ذکریا شیری به استان قزوین با صدور پیامی، بازگشت پیکر این شهید گرانقدر به میهن اسلامی را تبریک و تسلیت گفت.

متن پیام دکتر رضا شعبان نژاد به شرح زیر است

بسم ا... الرحمان الرحیم 

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ 

امروز استان شهید پرور و ولایی قزوین  دیگربار و در آستانه رحلت رسول نور و راستی حضرت پیامبر (ص)؛ شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) و با تلاش و مجاهدت گروه تفحص ایثارگران سپاه؛ معطر به عطر بازگشت  شهید والامقام  جبهه خان طومان است که مسافر شهر عشق و جانبازی و فداشدن در طریق دوست می باشد.

اینجانب؛ بازگشت پیکر مطهر و پاک  شهید مدافع حرم؛ شهید ذکریا شیری را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، خانواده معزز شهیدان و ایثارگران، مردم شهید پرور استان قزوین و خانواده گرانقدر این شهید گلگون کفن، تبریک و تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند قادر متعال برای این شهید گرانقدر هم‌نشینی با شهدای کربلا و برای همگان، پیروی از راه و آرمان این عزیز را مسئلت دارم.

ذکریا شیری، یکم آذرماه سال 1365 در روستای گرماب خدابنده به دنیا آمد. پدرش شعبانعلی و مادرش رقیه آقائی نام داشت. تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی و رشته مدیریت دفاعی ادامه داد. 11 فروردین ماه سال1387 ازدواج کرد و دارای دو فرزند پسر و دختر بود. پاسدار بود و توسط سپاه صاحب الامر(عج) قزوین و داوطلبانه راهی دفاع از حریم اهل بیت(ع) در سوریه شد. چهارم آذرماه سال 1394، در منطقۀ العیس سوریه و بر اثر انفجار تله انفجاری و اصابت ترکش و جراحات وارده شهید شد. پیکر پاک شهید مدافع حرم، ذکریا شیری به همراه هفت شهید مدافع حرم دیگر به تازگی تفحص شده است